GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggplatta 13342073
*
nr 1334 2073
Väggplatta
Keramik, Oidentifierad konstnär. 48x30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 18:47:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 01:13:57
1
100 kr
29/6 18:42:39
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik väggplatta
-
5007 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Blad ur serien U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
5008 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Skepp ur serien ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:02
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
*
Väggplatta
nr 1334 2073
Väggplatta
Keramik, Oidentifierad konstnär. 48x30 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 01:13:57 | 1 | 100 kr |
29/6 18:42:39 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik väggplatta
-
5007 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Blad ur serien U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
5008 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Skepp ur serien ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:02 -
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27